2245 TALMADGE DR

TITUSVILLE, Florida 32780 · Brevard County · Parcel 22 3509-79-3-4

$37 090
Assessed Value
$147 910
Market Value
Annual Tax
$12 090
Taxable Value
Ownership
OwnerMARTIN, BOBBY A
Mailing Address2245 TALMADGE DR TITUSVILLE FL 32780
Property Details
Year Built1970
Living Area1 225 sq ft
Lot Size10 454 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$50 000
Just (Market) Value$147 910
Assessed Value$37 090
Exemptions-$49 180
Taxable Value$12 090